Wszystko, co chcesz wiedzieć o lekcjach języka polskiego online, ale boisz się zapytać.Ten wpis jest dla tych, którzy chcieliby się uczyć polskiego, ale…

 • nie mieszkają w Polsce,

 • mieszkają w Polsce, ale w pobliżu nie ma szkoły, która oferuje lekcje polskiego,

 • nie lubią stać w korkach,

 • mają małe dzieci,

 • często podróżują.

Dla tych osób mamy doskonałe rozwiązanie. Przeczytajcie!

W pewnej międzynarodowej firmie

Dobrze mówisz po polsku – skomplementowała pewna pani swoją koleżankę z pracy.
Oczywiście obie panie nie pochodzą z Polski, ale obecnie tutaj mieszkają i pracują. Zaskoczona poziomem języka polskiego koleżanki natychmiast dodała:
Ale kiedy masz czas chodzić na kurs?
Właściwie to nie chodzę na kurs. Uczę się przez Internet – odpowiedziała koleżanka.
– Przez Internet? Wiesz, ja muszę mieć nauczyciela, który poprawi moje błędy i zmotywuje mnie do nauki.
– Ale ja właśnie mam nauczycielkę, tylko że spotykamy się w Internecie, a nie w sali lekcyjnej.
Pani trochę się obawiała, ale poprosiła koleżankę o namiary (dane kontaktowe) szkoły języka polskiego online i niedługo potem napisała do nas, czyli do DOSKONALE wiadomość i umówiła się na swoją pierwszą lekcję. Teraz obie panie mają lekcje języka polskiego przez Internet.
Korzystają one z d-learningu (z języka angielskiego distance learning). Jest to metoda uczenia się na odległość, kiedy nauczyciel i jego uczniowie są w różnych miejscach, często oddalonych od siebie, ale dzięki nowoczesnym metodom komunikacji, z których i tak wszyscy na co dzień korzystamy, mogą się słyszeć i widzieć. Mogą także wykonywać wszystkie czynności, potrzebne w procesie nauczania.
W związku z tym, że w tym przypadku proces uczenia się odbywa się za pomocą urządzenia podłączonego do Internetu (komputera, tabletu lub smartfonu) możemy mówić o e-learningu, a nawet m-learningu, ponieważ dzisiaj najczęściej korzysta się z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych (smartfonów lub tabletów).

Jak wygląda nauka języka polskiego w DOSKONALE?

Oto kilka pytań, które najczęściej zadają osoby zgłaszające się do DOSKONALE, żeby uczyć się polskiego. Do pytań dołączamy oczywiście odpowiedzi.

 1. Czy będę mieć nauczyciela?
  Tak. W DOSKONALE uczysz się z doświadczonym lektorem. Różnica między tradycyjną nauką w szkole językowej a nauką online z DOSKONALE jest tylko taka, że z Twoim lektorem spotykasz się przez Internet, a nie w zwykłej klasie.
 2. Czy dostanę materiały?
  Tak. Podczas zajęć pracujemy przy użyciu nowoczesnych materiałów. Po zajęciach kursanci otrzymują materiały droga elektroniczną.
 3. Co jest potrzebne, żeby wziąć udział w zajęciach?
  Internet. Tę krótką odpowiedź uzupełnimy trochę, dodając jeszcze urządzenie, dzięki któremu możemy z Internetu skorzystać. Może to być komputer, laptop, tablet, a nawet smartfon.
 4. Jak się zgłosić?
  Napisz do nas polskidoskonale@gmail.com, zadzwoń 664-174-444 lub skontaktuj się przez nasz profil na Facebooku.

Jakie są korzyści z nauki online?

Może o tym powiedzą nam nasze bohaterki, których rozmowa została przedstawiona na początku tego wpisu.

 • Nie tracę czasu na dojazd na zajęcia.
 • Mogę się uczyć późnym wieczorem, bo wtedy w moim domu jest największy spokój. Dzieci śpią lub zajmuje się nimi mąż.
 • Mogę się uczyć z każdego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu. Miałam lekcje nawet, kiedy wyjechałam na Ukrainę.
 • Siadam wygodnie z herbatą przed komputerem. Za oknem może padać deszcz, śnieg, a ja mam wygodnie i ciepło.
 • Dostaję materiały w wersji elektronicznej i mogę je przeglądać, kiedy tylko mam chwilę czasu. Cieszę się, że nie dostaję skserowanych kopii, bo zawsze je gubiłam.
 • A ja sobie niektóre materiały drukuję, bo lubię mieć wydrukowane najważniejsze rzeczy.
 • Pozbyłam się blokady w mówieniu. Zawsze, kiedy miałam powiedzieć jakieś zdanie po polsku, coś mnie blokowało. Kiedy uczysz się online musisz rozmawiać i w końcu zapominasz o tej blokadzie!