Dzień dobry, Szanowny Panie lub Szanowna Pani,
niestety nie wiem, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, a język polski (mój język ojczysty) zwykle potrzebuje tej informacji. Tego o Tobie nie wiem, ale myślę, że jesteś obcokrajowcem, który uczy się polskiego.

Możesz też być Polakiem, czyli znasz język polski bardzo dobrze, bo to Twój pierwszy język. Ale skoro tutaj trafiłeś, to pewnie gdzieś wokół Ciebie są obcokrajowcy. Może uczą się polskiego? Być może jesteś partnerem osoby z zagranicy, może ktoś z Twojej bliższej lub dalszej rodziny znalazł miłość poza Polską. Jeśli nie w rodzinie, to może w pracy spotykasz cudzoziemców.

Jeżeli na któreś pytanie odpowiedziałeś twierdząco (TAK), to znaczy że również o Tobie myślałam tworząc ten projekt.
Zatem blog jest dla obcokrajowców i środowiska, w którym żyją. Teksty będą tylko po polsku i będą adresowane przede wszystkim do obcokrajowców, ale skorzystają z nich także ich bliscy czy współpracownicy. Język tekstów będzie prosty i zrozumiały dla osób na poziomie B1, które często mają problem ze znalezieniem odpowiednich tekstów do czytania.

Kiedy pracowałam nad tym projektem, chciałam, żeby ten blog przede wszystkim inspirował. Żeby był inspiracją do kontaktu z językiem polskim. Będą tutaj informacje o tym, co czytać i oglądać w Internecie i nie tylko. Blog ma też pomagać w motywowaniu się do nauki polskiego, do stałego kontaktu z tym językiem. Uczenie się czegoś nowego w języku obcym, daje naprawdę dobre rezultaty. Jeśli czytasz o czymś, co Cię interesuje w języku polskim (nie w Twoim ojczystym języku), uczysz się języka polskiego, nie koncentrując się tylko na tym. To działa! Dlatego polskiDOSKONALE poleca teksty, książki, filmy, blogi, podcasty, gry, aby wspierać stały rozwój języka głównie osób, które planują związać swoją przyszłość z Polską i chcą dobrze posługiwać się językiem polskim. Koncentrujemy się głównie na tematach związanych z pracą, egzaminem certyfikatowym wymaganym przy staraniu się o obywatelstwo, ale nie zabraknie także innych ważnych i ciekawych tematów. Zapraszamy!