Wiemy, że wielu z Was zastanawia się, jak wygląda lekcja języka online? W tym wpisie odpowiemy na to pytanie. Oczywiście wszystkie informacje przekazujemy na podstawie własnego doświadczenia, czyli lekcji online języka polskiego, które prowadzimy w DOSKONALE.

Lekcja online to normalna lekcja

Zacznijmy od tego, że lekcja online to normalna lekcja, tylko że realizowana za pomocą Internetu i urządzenia, dzięki któremu mamy dostęp do internetu.
To tak, jak z czytaniem książek. Możemy czytać książki papierowe, ale możemy też skorzystać z dobrodziejstwa techniki i czytać e-booki.
Oczywiście nie wszyscy lubią książki elektroniczne i mają do tego prawo. Ale są tacy, którzy je sobie chwalą.
Jeśli w ogóle zacząłeś się zastanawiać nad lekcjami online, przeczytaj nasz tekst do końca. Odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące lekcji online.

Pytanie 1: Co jest potrzebne

Żeby wziąć udział w lekcji online języka polskiego (lub każdej innej lekcji online), potrzebne jest urządzenie z dostępem do Internetu.
My w DOSKONALE polecamy komputer, laptop albo tablet, ale część naszych kursantów korzysta z telefonów i mówi, że w telefonie mają wszystko i mogą się uczyć z każdego miejsca, w którym się znajdują.
Jeśli kursant wybiera zajęcia, podczas których kładzie się nacisk głównie na konwersacje, telefon na pewno jest wygodny.
Przyda się jeszcze notatnik i długopis, żeby niektóre rzeczy sobie zapisywać.
Niektórzy kursanci mają dodatkowo podręczniki, ale jest to ich wybór. Na zajęciach online z nich nie korzystamy, ale jeśli wiemy, że ktoś ma taki podręcznik, chętnie zadajemy w ramach pracy domowej ćwiczenia, które się tam znajdują.
Przydałyby się jeszcze słuchawki, bo dzięki nim lepiej się rozmawia oraz adres e-mail, na który wysyłamy materiały z zajęć.

Pytanie 2: Czy dostanę materiały do nauki?

Oczywiście, że tak. Do każdej lekcji online języka polskiego przygotowujemy prezentację, którą po każdych zajęciach wysyłamy drogą mailową. Wiemy, że niektóre osoby drukują sobie całość lub najważniejsze slajdy, inni zostają przy wersji elektronicznej i są zadowoleni, że mogą ją przeglądać, kiedy tylko chcą.

Pytanie 3: Co znajduje się w materiałach?

Po pierwsze, wiedza, czyli slajdy z najważniejszymi zagadnieniami z gramatyki oraz słownictwem.
Po drugie, ćwiczenia z odpowiedziami.
W materiałach można znaleźć to, czym zajmujemy się podczas zajęć oraz zadanie domowe. Prezentacje uzupełniamy o potrzebne ćwiczenia, jeśli podczas zajęć pojawi się taka potrzeba.

Pytanie 4: Co ćwiczymy podczas lekcji online z języka polskiego?

Wszystko! A właściwie wszystko, czego potrzebuje nasz kursant.
W ofercie DOSKONALE są zajęcia konwersacyjne, podczas których nacisk kładzie się na mówienie. W tym przypadku lekcje online są idealne.
Tłumaczymy też i ćwiczymy gramatykę, zaś słuchanie, czytanie i pisanie rozwijane są zwykle w ramach prac domowych.
Udowodniliśmy również, że korzystając z lekcji online, można się z powodzeniem przygotować do egzaminu certyfikatowego z języka polskiego.

Pytanie 5: Czy zadania pisemne można pisać tylko na komputerze?

Wiemy, że pisanie prac ręcznie jest ważne i to nie tylko, jeśli mamy przed sobą egzamin. Pewna grupa naszych kursantów korzysta z takiej możliwości. Piszą ręcznie zadania na papierze, następnie je fotografują i wysyłają do nas. My poprawiamy i odsyłamy.

Pytanie 6: A jeśli będą problemy techniczne?

Z ręką na sercu możemy powiedzieć, że zdarzają się bardzo rzadko. Nie mieliśmy takiej sytuacji, żeby lekcja online z języka polskiego nie odbyła się z powodów technicznych.
Korzystamy z różnych programów, dzięki którym możemy się łączyć z naszymi kursantami i dzięki temu, jeśli jeden program nie działa, mamy plan B.

Pytanie 7: Czy muszę się dobrze znać na komputerze, żeby uczyć się online?

Nie. Naprawdę nie trzeba być informatykiem, żeby uczyć się polskiego online.
Mamy wśród naszych kursantów informatyków, ale tak samo dobrze radzą sobie z techniką nasi kursanci, którzy informatykami nie są.
Jeśli już zdarza się jakiś problem, to najczęściej z dźwiękiem. Dobrze sprawdzić, czy w naszym komputerze na pewno jest włączony mikrofon.

Pytanie 8: Czy to jest trudne?

Nieeeeeeeeee. To jest bardzo łatwe.
Zgłoś się do nas, a my zajmiemy się całą resztą!

Pytanie 9: Jak się umówić na lekcję?

Można do nas napisać e-mail: polskidsokonale@gmail.com.
Można skontaktować się przez wiadomość na Facebooku: https://www.facebook.com/polskidoskonale/.
Można też zadzwonić: +48 664174444.